2 Nisan 2012 Pazartesi

Ev Senin, Kural Senin

Game of Thrones 2. sezon ilk bölümüyle ilgili bu hafta bir şeyler zırvalayayım dedim açılış müziği beni baya gaza getirdi çünkü. Aman diyeyim, baştan sona Spoiler yazısı olacak. Orda burda ağzımızın tadıyla izlediğimiz şeyler hakkında konuşamıyoruz ve bu durum beni rahatsız eder oldu artık. Spoiler verenlere de kızardım, ama Spoiler'ın 'Ned Stark'ın boynu kesildi" gibi ağır olanlarına her ne kadar izlemiş olsam bile sinirlenirim. Konu bu olmasa da, mekan benim değil mi kardeşim, içimden bunları da yazmak geldi.
Açıkcası araya 1 sene gibi bir zaman zarfı girince GOT'a olan iştahım kapanmıştı. Büyük bir heyecanla beklemedim ama biliyordum bugün çıkacağını. Warez-bb'nin yolunu tuttum, indirdim. Biraz meşguldüm o inerken işlerimi hallettim sonra açtım izledim. Arada yaptıklarımı da anlatırsam çıldırabilirsiniz bence :D Ama bugün böyleyim, sıkılıyorsan okumayıverirsin.

Bu arada ben kitaplarını okumadığım için kafamda birçok soru var. Ama dizi biter bitmez bir de kitaplarını okumayı istiyorum. (Bunu da kitaplarını okumadan dizisini, filmini izleyenlere "Nasıl seversin kardeşim, biz kitaplarını da okuyoruz, bu serinin gerçek fanlarıyız..." diyenlerin aklında bir yerde bulunsun. Şu internet ortamında maskeleri düşmüş en iğrenç yaratıklar onlar benim için. En yakın zamanda "Emektar Hayranlar" sendikası kurmaları gerekiyor bence yoksa benim çenemden kurtulamayacaklar. Bu güruh size de tanıdık geldi di mi, Harry Potter ve LOTR takımı bunlar.) Bak bak, sinir yaptım durduk yere oysa çok güzel bir sezon başlangıcı yapan GOT'u izlemişim, gelmişim buraya değerli vaktimi bloga yazmak için harcıyorum.
Tamam tamam, başından beri Arya ve Robert'ın piçini görmeyi dört gözle bekliyordum, pür dikkat ha çıktılar ha çıkacaklar diye odaklandım ama sonunda çıkıverdiler :D Onun haricinde cüce Lannister'ın veled'i zina Joffrey'e üstü kapalı çektiği ayar da hoştu. Hakkında henüz yazılacak çok şey olmayan bir bölüm aslında. Sadece şunu demek için gelmiştim; Normalde bu bir film veya başka bir amerikan dizisi olsaydı, Ned Stark öldürülmez ve ona denk olan Jaime Lannister da Starkların eline düşmezdi, Ned Stark ve Jaime Lannister dizinin sonuna kadar kapışır, biz her ne kadar bu durum klişe de olsa izlerdik,  o zaman da benim için yeri bu kadar büyük olmazdı işte. Çünkü bakıyorum dizideki en güçlü adamın biri ölüyor, diğeri de esir düşebiliyor ve bu kurgu benim için yeterince orijinal ve böyle bir şey izleyebildiğim için gerçekten minnettarım. Ve ne kadar internetten indirip izlediğim için kendimi HBO'ya karşı mahçup hissetsem de yürekten bir teşekkür edesim var.
Bölümün üstümde bıraktığı etki, karın boşluğumda oluşan heyecan topundan başka bir şey değil. İşte şimdi önümüzdeki bölümü dört gözle bekliyorum. Ayrıca geçen sezondaki gibi fanservicelerle karşılaşırsak içimden bir ses GOT kritiği yapmaya devam edeceğimi söylüyor, hayırlısı artık.

1 yorum:

  1. İyi ki film değil de dizi yapmışlar.. daha bi kaç yıl izlicez... ne yalan söliyim ned stark ın öldürüleceğini ben de hiç tahmin etmezdim.. hatta genel gidişatta hadımın little finger ın karısıyla bi kere sevişme karşılığında onu kurtarıcağını bekliyodum :D

    Kitap okumaya bayılsam da.. sanırım kabul etmek gerekiyor ki görsel şölen çağımızın gerçeği..

    Yani bizim çocuklara vurur mu bilmem ama torunların yazılı hiç bir şey ile ilgilenmiyecekleri ihtimali üzerine düşünüyorum bu aralar... neticede amaç öğrenmekse nasıl olduğu çok önemli değil hem yazmak binlerce yıldır evrimleşmedi belki şimdi evrimleşiyodur :D

    Kesinlikle güzel bir dizi ama bu bölüme tek eleştirim heyecan dozu beklediğimden düşük çıktı... keşke 10 bölüm değl de 15 bölüm yapsalarmış ve her bölümü one piece gibi zirvede tamamlayabilselermiş..

    YanıtlaSil

dökül bakalım.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...